Physics motto
View Edit History Print
Department»Welcome Message

Welcome Message

English

ODTÜ Fizik Bölümü seçkin öğretim üyesi kadrosu ile lisans ve yüksek lisans, doktora öğrencilerine verdiği kaliteli eğitim yanında fiziğin hemen hemen her dalında uluslararası düzeyde araştırma çalışmalarıyla bilim camiamızda saygın bir yere sahiptir. Misyonumuz ulusal ve uluslararası platformda akademik mükemmeliyet ve fizik biliminde öncülüktür.

Bölümümüz 1960 yılında kurulmuştur. Halen yaklaşık 50 öğretim üyesi, 400’e yakın lisans 150’ye yakın yüksek lisans ve doktora öğrencilerimiz ile sürdürdüğümüz eğitim ve araştırma çalışmalarımız kuruluşumuzda Prof. Dr. Erdal İnönü, Prof. Dr. Feza Gürsey ve daha birçok dünya çapındaki değerli hocamızın başlattığı mükemmeliyet düzeyimiz, ilke ve hedefleriyle hep ileriye taşınarak devam etmektedir.

Ulusal ve uluslararası düzeydeki bilimsel başarılarımız, yetiştirdiğimiz mezunlarımızın akademik, araştırma ve geliştirme, teknoloji ve diğer sektörlerdeki başarıları ODTÜ Fizik bölümünü bir marka haline getirmiş ve fizik eğitimi almak isteyenler için bir mükemmelliyet merkezi olmasını sağlamıştır.

Fizik eğitimi almak isteyen öğrencilerimizi bölümümüze bekliyor ve şimdiden hoşgeldiniz diyorum. Geleceğimizi hep birlikte bilgi temelinde ve fiziğin temellerinde kuralım.